MAŁA POZNAŃSKA WIOSNA MUZYCZNA – JESIEŃ 2024

Jak co roku, organizatorzy festiwalu przygotowali propozycje dla młodych miłośników muzyki współczesnej. W tym roku spotkamy się z młodymi adeptami sztuki w Jarocinie i Ostrowie Wielkopolskim. Tam odbędą się koncerty, warsztaty i spotkania z artystami skoncentrowane wokół klasyki muzyki współczesnej.
Serdecznie zapraszamy już dziś!

Jednym z głównych założeń Poznańskiej Wiosny Muzycznej jest prezentacja lokalnych artystów i kompozytorów. Spektrum działań nie ogranicza się wyłącznie do wykonawstwa muzyki w salach koncertowych, ale poszerzone jest o działania praktyczne z uczestnikami Festiwalu, również tymi najmłodszymi. Podczas 49. edycji Festiwalu zostały one zebrane w całościowy program edukacyjno-artystyczny pod nazwą Mała Poznańska Wiosna Muzyczna.

Udział młodzieży w wydarzeniu to wyjątkowa okazja do odbycia podróży po świecie muzyki współczesnej oraz rozbudzenia zainteresowania nim, dzięki zastosowaniu interdyscyplinarnych kontekstów.

Uczestnicy przez zabawę oraz kreatywną pracę zdobywają wiedzę z zakresu kompozycji, teorii muzyki czy realizacji dźwięku. Zajęcia prowadzą znani poznańscy artyści i animatorzy kultury. W ramach Małej Poznańskiej Wiosny Muzycznej odbywa się zazwyczaj sześć cykli tematycznych poruszających różne zagadnienia obecne w muzyce współczesnej. W przyszłości powstaną filmy edukacyjne oraz edukacyjna aplikacja mobilna.

KULE DŹWIĘKOWE

Piłki, balony, kule i obręcze to motyw przewodni dziecięcych zabaw. Owalne kształty będzie można zobaczyć, ale przede wszystkim usłyszeć.

PARTYTURY GRAFICZNE

Uczestnicy wspólnie stworzą nową partyturę graficzną, a następnie wykonają ją przy pomocy przedmiotów codziennego użytku.

DOMINODŹWIĘKI

Domino zna chyba każdy. Zasady gry staną się partyturą, a uczestnicy rozegrają muzyczno-ruchowy utwór.

GŁĘBINY DŹWIĘKOWEGO OCEANU

Uczestnicy dzięki współczesnej technice będą tworzyć odgłosy natury i poszukiwać głębi ich brzmień.

FONOMAPA

Przestrzeń, która nas otacza to arena dźwiękowych eksploracji uczestników. Zebrane materiały posłużą do powstania miejskiej mapy brzmień.

POZNAJMY SIĘ

Spotkanie, przeprowadzone w formie wywiadu z poznańskimi kompozytorami. Pomogą oni zrozumieć świat muzyki współczesnej.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.facebook.com/poznanskawiosnamuzyczna/

Projekt dofinansowany jch oraz Miasta Poznania